Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

 

Wyszukiwarka

Make Friends with False Friends

W dniu dzisiejszym w naszej Szkole zawitali szczególni goście. Reprezentanci szkół podstawowych z opiekunami – nauczycielami języka angielskiego.

Z wielkim rozmachem, odbyła się w Szkole 707 kolejna już edycja Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego „707 Language Show”.

Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem: „Make Friends with False Friends” – „Zaprzyjaźnij się z fałszywymi przyjaciółmi”. Zadaniem uczestników było opanowanie materiału obejmującego słowa – tzw. „fałszywych przyjaciół” – które w dwóch językach brzmią podobnie, jednak ich znaczenie jest zupełnie inne. Po etapie grupowym, w którym uczestnicy konkursu zmagali się w konkurencjach takich jak: Kalambury, Rozsypanki wyrazowe oraz Rebusy, przyszedł czas na etap indywidualny, kiedy to każdy uczestnik wypełnił test znajomości „false friends”.  Potem przyszedł czas na relaks i przyjemności. Uczniowie Naszej Szkoły uczestniczący w warsztatach teatralnych przedstawili uroczy spektakl pt: „The Hare and the Tortoise”. Jednak „gwiazdą” naszego spotkania okazała się być fontanna z czekolady, przy której gościliśmy wszystkich uczestników. Owocowe szaszłyki w czekoladzie były doskonałym sposobem na uzupełnienie energii po konkursie :)

Po obliczeniu wyników z etapu grupowego i indywidualnego, zostały przydzielone nagrody dla uczestników. Oczywiście nie obyło się bez etapu dodatkowego, gdyż kilkoro uczestników zdobyło jednakową ilość punktów.

Dogrywki rozegrały się pomiędzy: Mają L. ze Szkoły 707 w Karpaczu, a Kasią J. ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach – dziewczęta zdobyły po 42 punkty.

Natomiast o trzecie miejsce walczyli: Grzegorz J. ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach oraz Natalia L. ze Szkoły 707 w Karpaczu – uczestnicy zdobyli po 41 punktów.

W drodze dogrywki miejsca na podium zajęli:

I miejsce – Maja L. z klasy 5 - Szkoła 707 w Karpaczu

II miejsce – Kasia J. z klasy 6 -Szkoła Podstawowa nr 1 w Kowarach

III miejsce – Grzegorz J. z klasy 6 -Szkoła Podstawowa nr 1 w Kowarach

Wyróżnienie otrzymała Natalia L. z klasy 4 - Szkoła 707 w Karpaczu.

W Naszej Szkole obecni byli również dzisiaj szczególni goście – Pani dr Beata Telążka, Kierownik Wydziału Filologii w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. Pani Doktor objęła nasz konkurs honorowym patronatem.

Gościliśmy również przedstawiciela Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English z Legnicy - Centrum Edukacji Fischer, które ufundowało główną nagrodę -voucher na dowolnie wybrany certyfikat  z języka angielskiego, oraz nagrody dla zdobywców pozostałych miejsc.

Wszystkim uczestnikom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za obecność!

Więcej zdjęć juz wkrótce!

 

 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com