Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

 

Wyszukiwarka

Zaproszenie do "ZauberWörter"

Rusza druga edycja całorocznego konkursu z języka niemieckiego „ZauberWörter”. Do drugiego dnia każdego miesiąca uczniowie otrzymują listę wyrażeń leksykalnych wraz z tłumaczeniem na j. polski. Ich zadaniem jest jak najlepsze opanowanie pamięciowe wyrażeń. Nauczyciel języka niemieckiego będzie podawał daty zaliczeń materiału leksykalnego. Znajomość słownictwa będzie sprawdzana w klasach trzecich, klasie czwartej, piątej i szóstej w formie pisemnej. Uczniowie oddziału przedszkolnego, klas pierwszych i klasy drugiej uczestniczą w konkursie, lecz ich wiedza będzie sprawdzana w formie ustnej. Słownictwo będzie wklejane do zeszytu korespondencji oraz zamieszczane na stronie internetowej szkoły w zakładce „UczeńàZauberWörter”.

Podział jednostek leksykalnych:

oddział przedszkolny i klasy pierwsze: dziesięć słówek,

klasa druga, klasy trzecie: piętnaście słówek

klasa czwarta, piąta i szósta: dwadzieścia słówek

Listy z uzyskaną punktacją będą wywieszone w klasach oraz zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Punkty uzyskane przez uczniów będą zapisane w zeszycie korespondencji.

Zapraszam do udziału w konkursie :)

 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com