Zaproszenie do Ivy League

I. ZAŁOŻENIA OGÓLNE I CELE KONKURSU

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Karpaczu, Szkoły 707.

Do drugiego dnia każdego miesiąca uczniowie otrzymują listę wyrażeń leksykalnych wraz z tłumaczeniem na j. polski. Ich zadaniem jest jak najlepsze opanowanie pamięciowe wyrażeń do ostatniego czwartku miesiąca, kiedy to nauczyciele przeprowadzają krótki test znajomości słownictwa. Procedura ta powtarzana jest co miesiąc. Jeżeli spełnienie ww. norm czasowych nie będzie możliwe z przyczyn niezależnych, uczniowie otrzymają listę słownictwa na pierwszej następnej lekcji j. angielskiego. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej uczestniczą w  konkursie, lecz ich wiedza nie jest sprawdzana w formie pisemnej, a ustnej. Oto ilość słówek dla każdej z klas:

oddział przedszkolny i klasy pierwsze:  piętnaście słówek,

klasy drugie: dwadzieścia słówek

klasy trzecie: dwadzieścia pięć słówek

klasy czwarte, piąte i szóste: trzydzieści słówek;

W czerwcu uczniowie zostaną nagrodzeni medalami wg poniższych wartości procentowych:

100% - medal złoty

95 – 99% - medal srebrny

90 – 94% - medal brązowy

Zapraszamy do udziału w konkursie :)