Maraton pisania listów dobiegł końca - podsumowanie akcji Amnesty International

Maraton pisania listów z Amnesty International w obronie ludzi, których prawa człowieka zostały złamane, dobiegł końca.

Akcja pisania listów odbyła się w naszej szkole po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Historie dziesięciu osób, których prawa człowieka zostały złamane wzbudziły zainteresowanie i co najważniejsze współczucie nawet w najmłodszych uczniach naszej szkoły, którzy w skupieniu wysłuchali wykładów o niesprawiedliwości na tym świecie. Lekcja empatii i dojrzałości została zaliczona na piątkę.

Napisaliśmy ponad setkę listów w języku angielskim. Zaangażowali się również rodzice, którzy swój wolny czas poświęcili na wsparcie osób niesłusznie lub bezprawnie osądzonych, za co bardzo dziękujemy.

Teraz pozostaje nam się udać na pocztę, wysłać wszystkie listy do ambasad, gubernatorów czy oskarżycieli i liczyć na pozytywne rozpatrzenie naszych próśb. Pamiętajcie – “Lepiej zapalić świecę niż przeklinać ciemność”.

IMG E0447