Maraton pisania listów z Amnesty International

ZMIEŃ ŻYCIE w dniach 29.11-15.12 2019

Podczas Maratonu 2019 będziemy pisać ws. młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane.

918 zdjecie do wydarzenia na fb

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat.

W 2018 r. w 854 miejscach w całej Polsce napisaliśmy 308 974 listy!

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie.

Do pisania listów w naszej szkole zapraszamy uczniów, rodziców i opiekunów oraz pracowników Centrum Medycznego Karpacz.

Link do wydarzenia i podpisu online