Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

Wyszukiwarka

Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania (5-20. Października) to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom, młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

Nasza Szkoła także włączyła się w to wydarzenie, aby z innymi w Polsce, Europie a nawet świecie kodować, programować i uczyć się abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Bawiliśmy się na platformie code.org, i dzięki grom edukacyjnym zgłębialiśmy tajniki pracy programisty. Pomogły nam w tym gry programowania blokowego – Minecraft, Star Wars, Krain Lodu, Vaiana, Angry Birds i inne. Wielu z naszych uczniów zdobyło ciekawe certyfikaty potwierdzające umiejętność kodowania i programowania.

MP

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com