Wycieczka do Warszawy klas VI-VIII

Warszawa – piastująca od ponad czterech stuleci godność stolicy – jest największym miastem w Polsce, centrum wydarzeń gospodarczych, politycznych i kulturalnych. Symbolem miasta jest widniejąca w jej herbie Syrenka. Warszawa to tętniąca życiem metropolia i jednocześnie miasto o niepowtarzalnej historii. Zafascynowani chęcią poznania historii tego miasta klasy 6,7 i 8 wybrali się na wycieczkę do stolicy. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Wilanów gdzie odbyła się warsztaty pt. „Klucz do fasad Pałacu” oraz Park Wilanowski. Po obiedzie niesamowite wrażenie zrobiło na nas Muzeum Powstania Warszawskiego oraz ekspozycja poświęcona walce powstańców, historii i przebiegu powstania stolicy. Dzień zakończyliśmy spacerem po  Łazienkach - Zespole Parkowo- Pałacowym gdzie zobaczyliśmy Pomnik Chopina. W drugim dniu wycieczki odwiedziliśmy muzeum poświęcone technice, czyli Centrum Nauki Kopernik. W Planetarium zobaczyliśmy seans pt. „Astronauta 3D”, przejechaliśmy się metrem  do Pałacu Kultury i Nauki. W ostatnim dniu wycieczki odwiedziliśmy Powązki – największa nekropolia Stolicy, miejsce pochówku wielu sławnych Polaków. Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Historii Żydów Polskich Polin gdzie zobaczyliśmy wystawę poświęconą historii polskich Żydów. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta, Zamek Królewski – Plac Zamkowy z Kolumna Zygmunta, Krakowskie przedmieście, Katedrę świętego Jana. Zmęczeni, ale z głową cudownych wspomnień wróciliśmy do domów.