Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

Wyszukiwarka

"Ratujemy i Uczymy Ratować" w klasach 0-8

W klasach 0-8 już po raz siódmy przystąpiono  do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować” .  W  pierwszej części szkolenia prowadzące przedstawiły uczestnikom ogólne zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz podstawowe czynności ratujące życie.  Uczniowie poznali tzw. łańcuch przeżycia oraz schemat najważniejszych czynności koniecznych do wykonania, aby komuś pomóc. Uczniowie obejrzeli scenkę w wykonaniu nauczycieli, przedstawiającą kolejno wszystkie czynności wykonywane przez osoby udzielające pierwszej pomocy według poznanego wcześniej schematu:

• Bezpieczeństwo

• Sprawdzenie przytomności

• Wzywanie pomocy

• Sprawdzenie oddechu

• Pozycję boczną ustaloną

• Oddechy ratownicze

• Uciskanie klatki piersiowej

• Resuscytację krążeniowo-oddechową

 W II części szkolenia uczniowie przystąpili do części praktycznej.

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com