Uczę się bezpiecznie żyć

W dniu 22.03.2019 r. uczennica klasy 8  Nina reprezentowała szkołę  w półfinale  Konkursu dla Dzieci i Młodzieży Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Euroregionu Nysa pt. „Uczę się bezpiecznie żyć”. Głównym celem konkursu było rozwijanie umiejętności niesienia pomocy w sytuacjach zagrożenia wśród dzieci i młodzieży, a także propagowanie bezpiecznych zachowań w życiu codziennym. W zespole sędziowskim obok przedstawicieli Policji zasiedli, reprezentanci pozostałych współorganizatorów konkursu. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa na specjalnie przygotowanych stacjach konkursowych. Zagadnienia obejmowały obszary z zakresu: pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ekologii, zachowania w lesie, w czasie wycieczek, ochrony przeciwpożarowej a także bezpieczeństwa dnia codziennego.