"Dzieciństwo w Pasiakach- Międzynarodowy konkurs Ludzie, ludziom zgotowali ten los"

Chętni uczniowie z klas 4-8 zgłosili się do międzynarodowego konkursu plastycznego z historii pt. „Ludzie, ludziom zgotowali ten los - DZIECIŃSTWO W PASIAKACH”.  Konkurs niezwykle trudny, którego jednym z celów jest upamiętnianie Ofiar- dzieci i kultywowanie szacunku dla narodów, których udziałem była masowa zagłada. Tematyka konkursu dotyczyła:

1. Rodziny i dzieci w obozowej rzeczywistości.

2. Dzieciństwo w Auschwitz - na podstawie wspomnień Bogdana Bartnikowskiego zawartych w książce „Dzieciństwo w pasiakach”.

3. Dziecko - współczesne obrazy zniewolenia.

Uczniowie po wybraniu przez siebie tematyki stworzyli wzruszające dzieła, w których  można odnaleźć trudne do odtworzenia dziś uczucia i emocje, które towarzyszyły więźniom - dzieciom każdego dnia.