Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

 

Wyszukiwarka

Bezpieczne ferie spotkanie z policją

 Już za dwa tygodnie rozpoczną się w naszym województwie ferie zimowe. To dla dzieci i młodzieży szkolnej upragniony czas wypoczynku. Aby był on bezpieczny policjanci i straż miejska, jak co roku dokładają wszelkich starań, a w szczególności apelują, zarówno do najmłodszych, jak i ich rodziców o rozwagę, by uniknąć zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Z tej okazji odwiedzali naszą szkołę przedstawiciele straży miejskiej i policji z Karpacza. Apelowali o rozwagę podczas zabaw!. Zimą można się narazić na niebezpieczeństwo nie tylko podczas zabawy, ale nawet podczas spaceru.  Panowie prosili o zwrócenie uwagi na sople zwisające z dachów, które mogą się pojawiać nad Waszymi głowami.
Pamiętajcie:
•    pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach
•    nie zjeżdżajcie na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości dróg i innych ciągów komunikacyjnych
•    używajcie kasków podczas jazdy na nartach, do 16 roku życia jest to obowiązek na zorganizowanym stoku narciarskim (w innych miejscach oraz po ukończeniu 16 roku życia też nie zaszkodzi)
•    dbajcie o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów
•    pamiętajcie o elementach odblaskowych - nie tylko poza miastem.

B.T.

 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com