Apel z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to, bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Historyczny apel przygotowała klasa czwarta i ósma z pomocą Basi z klasy drugiej i Karoliny z klasy 6.

W ramach realizacji projektu pt. „Polska droga do niepodległości” w szkole zorganizowaliśmy konkursy indywidualne i klasowe. W konkurach indywidualnych zwyciężyli:

1.Konkurs na Logo – wygrała Karolina z klasy VI, wyróżnienie zdobyła Wiktoria z klasy V.

2.„Niepodległość w liczbach”: I miejsce Hania i Julia z klasy VIII

3. Konkurs Literacki: I miejsce Joanna z klasy VII i Iwo z klasy V,

II miejsce- Maurycy, Borys, Alan z klasy IV.

4.Bieg na 100 metrów:  I miejsce zajęli: Dawid  III, Wiktoria z klasy V, Adrian z klasy VII oraz wyróżnienie Szymon z klasy IV.

W konkursach klasowych 0-3 pt. „Kotylionada” zwyciężyła klasa pierwsza. W konkursie klas 4-8 „Polska droga do niepodległości” wygrała klasa 8.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu strojów naszym rodzicom.