Sugestopedia na lekcjach historii

Sugestopedia to jedna z metod szybkiej nauki. Bardzo często stosowana w nauce języków obcych. Założenia Sugestopedii to: zabawa i brak spięcia (stan skoncentrowanej relaksacji), wydobywanie pełnego potencjału uczącego się poprzez pozytywne sugestie, uczenie się na poziomie świadomym i podświadomym.

Dziś na lekcjach historii klasy: 5, 6, 7  i 8 miały możliwość poznać jeden element z przebiegu cyklu nauki według metody sugestopedii: koncert aktywny. Uczniowie w wygodnych dla siebie pozycjach słuchali muzyki klasyków wiedeńskich i z repertuaru romantycznego. Nauczyciel odczytuje materiał głosem, który dostosowuje się do muzyki i pełni rolę dodatkowego instrumentu. Używa gestów. Lekcja bardzo podobała się dzieciom. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w lekcję.