Niepodległość w liczbach

W piątek 5 października chętni uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w szkolnym konkursie matematyczno-historycznym „Niepodległość w liczbach”. Konkurs ten został zorganizowany ze względu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs okazał się dużym wyzwaniem! J Trudne zadania matematyczno-logiczne zmuszały do intensywnego myślenia i sprytu. Uczestniczy musieli zmierzyć się z krzyżówką matematyczną, szyframi rzymskimi, a także z nietuzinkowym Sudoku i zaszyfrowaną w nim datą. Nie obeszło się również bez znajomości dat i powiązanych z nimi wydarzeniami, które okazały się rozwiązaniami zadań.

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 9 listopada w czasie uroczystego apelu z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

MM