Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

 

Wyszukiwarka

Niepodległość w liczbach

W piątek 5 października chętni uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w szkolnym konkursie matematyczno-historycznym „Niepodległość w liczbach”. Konkurs ten został zorganizowany ze względu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Konkurs okazał się dużym wyzwaniem! J Trudne zadania matematyczno-logiczne zmuszały do intensywnego myślenia i sprytu. Uczestniczy musieli zmierzyć się z krzyżówką matematyczną, szyframi rzymskimi, a także z nietuzinkowym Sudoku i zaszyfrowaną w nim datą. Nie obeszło się również bez znajomości dat i powiązanych z nimi wydarzeniami, które okazały się rozwiązaniami zadań.

 

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 9 listopada w czasie uroczystego apelu z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

 

 

MM

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com