Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

 

Wyszukiwarka

Niepodległość w liczbach

5 października na drugiej godzinie lekcyjnej odbędzie się konkurs matematyczno-historyczny dla klas 4-8 "Niepodległość w liczbach".  Uczestnicy, którzy zgłosili się do konkursu będą musieli zmierzyć się z zadaniami logiczno-matematycznymi, których rozwiązaniem będą ważne daty historyczne związane z naszym pięknym krajem i walką o niepodległość. W związku z tym w czasie konkursu poza umiejętnościami matematycznymi, sprytem i logicznym myśleniem, niezbędna będzie również znajomość kilku dat:

Zagadnienia do konkursu: 

- pojęcia matematyczne (np. promień, pierwiastek) do krzyżówki matematycznej

-liczby rzymskie

-wyrażenia arytmetyczne

- Sudoku

- zadania logiczne

- ważne daty historyczne tj.: (I, II, III Rozbiór Polski, obrady Sejmu Wielkiego, uchwalenie Konstytucji 3 Maja, Konfederacja Targowicka, Powstanie Kościuszkowskie, wybuch Powstania Styczniowego, wybuch I Wojny Światowej, odzyskanie przez Polskę Niepodległości)


MM

 

 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com