Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

 

Wyszukiwarka

Konkurs plastyczny z języka angielskiego I-VIII "Żaba w gardle"

Konkurs organizowany jest przez Włoski Instytut Kultury, Instytut Francuski, Instytut Cervantesa w Krakowie, Goethe-Institut, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego przy wsparciu finansowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Każdy obcy język kryje w sobie wiele pułapek, w które łatwo wpaść i które stały się tematem licznych anegdot. Czy w każdym języku pogoda jest pod psem, kupuje się kota w worku albo grucha jak dwa gołąbki?

Niedostateczna znajomość zwrotów frazeologicznych powoduje często nie tylko błędy w tłumaczeniach, lecz też nieporozumienia, dezorientację, a czasem wybuchy śmiechu.

Może znacie związki frazeologiczne ze zwierzętami w języku angielskim, które Was szczególnie zaciekawiły, rozbawiły lub zaskoczyły? Spróbujcie je przedstawić plastycznie! To tegoroczne zadanie konkursowe z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza w Krakowie.

Praca powinna być wykonana na papierze/kartonie o formacie A 3, technika jest dowolna: rysunek kredkami, ołówkiem, piórkiem, pastele suche, pastele olejne, techniki malarskie (akwarela, tempera), wyklejanki, collage, grafika komputerowa itp. Dopuszcza się tylko prace wykonane na papierze.

Zainteresowanych uczniów klas I-VIII prosimy o dostarczenie prac wraz ze zgodami do dnia 12 października do Aleksandry Krzysztofiak.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! :)

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com