Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

 

Wyszukiwarka

Wycieczka klas IV-VII do Bozkova

Bozkovskie jaskinie dolomitowe są ulubionym celem wycieczek i należą do najczęściej odwiedzanych miejsc Czeskiego Raju. Dzięki uprzejmości Biura Turystyki Młodzieżowej Stanisz nasi uczniowie mieli okazję podziwiać te niesamowite formacje. Obecnie jaskinie o długości ponad 1000 metrów są największym znanym systemem jaskiniowym w północno-wschodnich Czechach. Charakteryzują się bogatym występowaniem ław kwarcowych, gzymsów i listew, nie brak ani dekoracji stalaktytowej czy trawertynowej. Ukoronowaniem trasy zwiedzania są akweny wodne tworzone przez małe jeziorka a na zakończenie zwiedzania czeka największe podziemne jezioro w Czechach z krystalicznie niebieskozieloną wodą. Wycieczka ta dostarczyła nam niesamowitych wrażeń estetycznych i pozwoliła zastanowić się nad pięknem otaczającego nas świata.

 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com