Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

 

Wyszukiwarka

XX Jubileuszowy Międzynarodowy konkurs "Ludzie Ludziom zgotowali ten los"

Ludzie ludziom zgotowali ten los - pod tym hasłem po raz 20. odbył się Międzynarodowy Konkurs Plastyczny im. Augusta Kowalczyka, który organizuje MDK 1 w Tychach pod dyrekcją Teresy Wodzickiej, pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia.  Honorowym patronatem tego konkursu byli: Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, dr Piotr Cywiński – dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz prezydenci Bronisław Komorowski i Andrzej Duda.  Do MDK 1 w Tychach wpłynęło łącznie 606 prac z: Polski, Czech, Francji, Słowacji, Ukrainy i Włoch. Jury obradowało w składzie: Jerzy Maria Ulatowski były więzień Kl Auschwitz, Adam Pociecha profesor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Robert Płaczek historyk, Ewelina Małachowska, historyk i pracownik IPN oraz Bogusław Trybus, artysta plastyk. W konkursie tym Elena z klasy siódmej zdobyła wyróżnienie i pojechała po odbiór swojej nagrody w dniu 28 marca na uroczystą galę do Tych.  Podczas uroczystości wręczenia nagród wychowankowie teatrów ruchu MDK 1 przedstawili tematyczne etiudy pantomimiczne. Na laureatów czekała wystawa pokonkursowa oraz wyjazd do byłego KL Auschwitz-Birkenau, podczas którego młodzież zwiedzała to miejsce kaźni. W ramach uroczystości odbyło się spotkanie z byłymi więźniami: Haliną Birenbaum, Jerzym Maria Ulatowskim oraz Barbarą Puc. Więźniowie przypomnieli uczestnikom o ważnych słowach Zbigniewa Herberta: Ocalałeś nie po to, aby żyć, masz mało czasu, trzeba dać świadectwo…”. 

Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Elenie to wielki sukces na skalę międzynarodową. Pracę Eleny można obejrzeć w MDK 1 w Tychach. 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com