Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

 

Wyszukiwarka

Ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Klasy 0-7 wzięły udział  w ćwiczeniach z zakresu pierwszej pomocy. Uczniowie poznali tzw. łańcuch przeżycia oraz schemat najważniejszych czynności koniecznych do wykonania, dla ratowania życia. Odpowiadając na pytania nauczycieli, dzieci wykazały duże zainteresowanie poruszaną tematyką. Po wstępnej, teoretycznej części szkolenia uczniowie przystąpili do części praktycznej. Ćwiczyli wzywanie pomocy a następnie obejrzeli scenkę w wykonaniu nauczycieli, przedstawiającą kolejno wszystkie czynności wykonywane przez osoby udzielające pierwszej pomocy według poznanego wcześniej schematu:

• Bezpieczeństwo

• Sprawdzenie przytomności

• Wzywanie pomocy

• Sprawdzenie oddechu

• Pozycję boczną ustaloną

• Oddechy ratownicze

• Uciskanie klatki piersiowej

• Resuscytację krążeniowo-oddechową

 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com