Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

 

Wyszukiwarka

Dwie uczennice laureatkami konkursu zDolny Ślązaczek z języka angielskiego

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Marianka i Hania z klasy 7 zostały FINALISTKAMI konkursu zDolny Ślązaczek organizowanym przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu przy współpracy z Kuratorium Oświatowym we Wrocławiu. 

Dziewczyny swoją przygodę z konkursem rozpoczęły 23 października na etapie szkolnym. 11 grudnia zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr 11 w Jeleniej Górze, aby tam zmierzyć się w etapie powiatowym. Miesiąc później spłynęły do nas świetne informacje, iż Hania i Marianka przedostały się do etapu wojewódzkiego i 9 lutego będą zdawać egzamin pisemny we Wrocławiu na uczelni. Do części ustnej zakwalifikowało się zaledwie 46 uczniów, gdzie 9 marca również we Wrocławiu zdawano część ustną. 

Nie pozostało nam nic innego jak mocno trzymać kciuki za Hanię i Mariankę! W piątek po południu spłynęły do naszej Szkoły informacje, że dziewczyny zdały wyśmienicie część ustną i zostały FINALISTKAMI! Jest to jedno z najbardziej prestiżowych osiągnięć, jakie uczeń szkoły podstawowej może otrzymać.

Mając tytuł FINALISTY Hania i Marianka są uprawnione do:

- otrzymania najwyższej rocznej oceny z języka angielskiego;

- zwolnienia z części językowej sprawdzianu ósmoklasisty;

- przyjęcia w pierwszej kolejności do publicznych szkół ponadpodstawowych;

- otrzymania dodatkowych punktów rekrutacyjnych do szkół ponadpodstawowych;

Jest to ogromne wyróżnienie dla dziewczyn i naszej Szkoły. Gala Laureatów odbędzie się 5 kwietnia we Wrocławiu. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Hani i Mariance oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce! 

 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com