Konkurs historyczny "LUDZIE, LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS".

Chętni uczniowie z klas 5-7 zgłosili się do konkursu plastycznego z historii pt. „Ludzie, Ludziom zgotowali ten los”.  Konkurs niezwykle trudny, którego jednym z celów jest upamiętnianie Ofiar i kultywowanie szacunku dla narodów, których udziałem była masowa zagłada. Tematyka konkursu dotyczyła:

1.Deportowania dzieci i rodziny w obozowej rzeczywistości,

2.  Historii uwięzienia Augusta Kowalczyka i innych więźniów w KL Auschwitz, m.in. Jerzego Fijołka i Artura Krasnokuckiego,

3.  Solidarności pomiędzy więźniami różnych narodowości i wyznań,

4. Roli muzeów i miejsc pamięci w budowaniu i utrwalaniu wiedzy o Auschwitz i Holokauście,

5. Roli ocalałych-ostatnich już świadków historii – w inspirowaniu myśli i kultywowania pamięci o zagładzie,

6. Refleksji młodych ludzi po zwiedzeniu Auschwitz - niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

Uczniowie po wybraniu przez siebie tematyki stworzyli wzruszające dzieła, w których  można odnaleźć trudne do odtworzenia dziś uczucia i emocje, które towarzyszyły więźniom każdego dnia.