Nasi partnerzy

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

Wyszukiwarka

Jasełka

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W szkole także jest to okres wyjątkowy. Dzieci z wielkim zapałem ubierają choinkę w klasie, własnoręcznie wykonują ozdoby choinkowe i piernikowe oraz z niecierpliwością przygotowują się do jasełek. To właśnie dziś nastąpił ten długo wyczekiwany wieczór…

Uroczystość jasełek od dwunastu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole. Tegoroczne jasełka były bardzo wyjątkowe, ponieważ odwoływały się do tradycji chrześcijańskich oraz tradycji szkoły 707. Kierując się mottem Jana Pawła II, iż „ pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość” opowiedzieliśmy historię narodzin Jezusa oraz przypomnieliśmy widzom jak wyglądały jasełka w poprzednich latach. Pomogli nam w tym absolwenci szkoły, którzy z ogromną chęcią i sentymentem powrócili w progi swojej podstawówki. Tegoroczne jasełka w wykonaniu naszych uczniów i absolwentów wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku...Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych, wierszy uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Dzisiejszy występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla uczniów, absolwentów, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy z Państwem dzielić ten wyjątkowy dzień. 

Gorące podziękowania dla uczniów i absolwentów - za zaangażowanie i wspaniały występ w jasełkach, dla nauczycieli za pomoc w przygotowaniu dekoracji, nastrojowego oświetlenia i oprawy muzycznej. 

Życzymy Państwu zdrowych i pogodnych świąt spędzonych w gronie najbliższych. 

 

 

 

Więcej zdjęć już niebawem w naszej galerii. 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com