Header

Nasi partnerzy

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

Wyszukiwarka

Święta Bożego Narodzenia w Hiszpanii

Nasza koleżanka z klasy Cecilia opowiedziała nam o tradycjach i sposobie obchodzenia świąt Bożego Narodzenia w Hiszpanii. Dowiedzieliśmy się, że w Hiszpanii prezenty przynoszą trzej królowie w noc przed dniem Trzech Króli, po hiszpańsku nazywają się los reyes magos. Dzieci w grudniu karmią skórkami pomarańczy i suchym chlebem „Cagatio”. Tuż przed świętami biją go kijem i śpiewają specjalną piosenkę – pod kocykiem przykrywającym cagatio znajdują potem słodycze. Cecilia opowiedziała nam również o daniach świątecznych wśród nich wyróżniamy: rosół bożonarodzeniowy (makaron z rosołkiem i klopsikami), zupę z migdałów, polvorones (bardzo kruche ciasteczka) oraz turron. Serdecznie dziękujemy Cecili za wspaniałą lekcję . 

 

Przyjaciele szkoły

fischer

logo2

logo4

logo5

11

wojciech

Muzeum klocków lego

 

 

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com