Header

Nasi partnerzy

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

Wyszukiwarka

„Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956".

Karolina z klasy VII i Norbert z klasy VI napisali prace na konkurs pt. „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956".  Zadaniem uczestników było przedstawienie w formie literackiej lub multimedialnej jednego dnia, wydarzenia, które na tle historycznych działań wojennych, zmieniło całe  życie Polaka, który został w latach 1939-1956 zesłany na wschód. 

Powstały interesujące prace. Karolina przygotowała prezentację multimedialną pt. „Dzień, który zmienił życie moich przodków”. Uczennica opisała w niej losy prababci i jej córek wywiezionej na Syberię.  Natomiast Norbert napisał pracę literacką na temat : „Syberia – dzień, który zmienił moje życie…”, uczeń spisał historię swojej prababci i jej rodziny, którzy na Syberii przebywali rok i  bardzo ciężko pracowali, w tajdze przy wyrębie lasu w głębokim śniegu i srogim mrozie. 

 

Przyjaciele szkoły

fischer

logo2

logo4

logo5

11

wojciech

Muzeum klocków lego

 

 

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com