Header

Nasi partnerzy

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

Wyszukiwarka

Toperz i Kula w sztuce "Chodź na słówko"

Dnia 15 listopada uczniowie klas IV – VII wybrali się do Teatru Zdrojowego w Jeleniej Górze na sztukę „Chodź na słówko” napisaną przez Malinę Prześlugę, znaną z niekonwencjonalnego podejścia do języka, wielokrotną laureatkę Konkursu na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży.

Kula i Toperz nie są zwyczajnymi bohaterami lecz...słowami. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że zostały źle wypowiedziane. Dziewczynka wymawiając - powołując do życia dwójkę przyjaciół, miała na myśli Kurę i Nietoperza, jednak w wyniku błahego, jak mogłoby się wydawać, błędu językowego stworzyła słowa, które w żaden sposób nie umieją odnaleźć się w otaczającej je rzeczywistości. Zamiast siedzieć i płakać, bohaterowie postanawiają działać. Może pomoże operacja plastyczna? Albo pomoc specjalistów, bo kto lepiej zna się na słowach jak nie Język Polski albo Logopeda? A może najlepszym rozwiązaniem jest zaakceptowanie siebie? Gdyby to jednak było takie proste...

 

Przyjaciele szkoły

fischer

logo2

logo4

logo5

11

wojciech

Muzeum klocków lego

 

 

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com