Header

Nasi partnerzy

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

Wyszukiwarka

I jest Polska!

Klasa IV w przepięknych strojach przygotowała uroczystą akademię z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wystąpieniu pocztu flagowego, odbyła się część artystyczna, montaż poetycki pt. „ I jest Polska”. Odzyskanie przez Polskę niepodległości było najważniejszą sprawą dla narodu polskiego, który od ponad 123 lat znajdował się pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Rozbiory i utrata własnej państwowości nie załamały jednak narodu polskiego, w którym przetrwała wola istnienia i uparte dążenie do odzyskania niepodległości. Dzień ten, to symbol walki o wolność, znak wiary i zwycięstwa. Szczególnego wydźwięku emocjonalnego nabierają wtedy słowa: niepodległość, patriotyzm, walka o wolność. Jednak o wolności nie musimy mówić tylko wzniośle i patetycznie. Wolność, to także szczęście. 

B.T.

Przyjaciele szkoły

fischer

logo2

logo4

logo5

11

wojciech

Muzeum klocków lego

 

 

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com