Czuj, czuj - Czuwaj! (0)

"My, Polacy" to temat, którym ostatnio zajmujemy się na naszych zajęciach. Sporo w nim zagadnień historycznych związanych z dziejami Polski, takimi jak wojny, walka o niepodległość, patriotyzm. Między innymi o honorze i służeniu ojczyźnie opowiedział nam dzisiaj Hubert Gajowski, przedstawiając prawa harcerskie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Hubert wraz ze swoim bratem Jędrkiem należą do Karkonoskiej Drużyny Harcerzy Kryptonim T-IV w Karpaczu. Chłopcy zaprezentowali mundur, przedstawili historię drużyny i jej barwy, przytoczyli historie z wyjazdów i turniejów. Z wielką przyjemnością słuchało się tych opowieści, bo nasi goście opowiadali z zaangażowaniem i wielką pasją, dlatego też jesteśmy już umówieni na kolejne spotkanie :)

MD