Header

Nasi partnerzy

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

Wyszukiwarka

Konkurs historyczny "Niepodległa Rzeczpospolita"

Rok 1918 przyniósł, po 123 latach niewoli, narodziny niepodległego państwa polskiego – Drugiej Rzeczypospolitej. 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Wydarzenie to uznaje się za przełomowe w dziejach polskiej historii po I wojnie światowej. 11 listopada 1918 roku przyniósł Polsce upragnioną niepodległość oraz wiele rozwiązań politycznych.

Z tej okazji klasy IV- VII wzięły udział w konkursie pt. „Niepodległa Rzeczpospolita” zorganizowanego przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego/ Wydział Edukacji i Nauk. Zadaniem uczniów było przygotowanie projektu znaczka pocztowego, która będzie ilustrowała w sposób symboliczny odzyskanie niepodległości przez Polskę po I wojnie światowej lub postać nierozerwalnie związaną z tym wydarzeniem -  Marszałka Polski – Józefa Piłsudskiego.

Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe prace z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone pod koniec października. 

 

Przyjaciele szkoły

fischer

logo2

logo4

logo5

11

wojciech

Muzeum klocków lego

 

 

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com