Header

Nasi partnerzy

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

Wyszukiwarka

"Ratujemy i Uczymy Ratować"

W naszej szkole już po raz piąty przystąpiono do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. W I części szkolenia prowadzące przedstawiły uczestnikom ogólne zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz podstawowe czynności ratujące życie. Następnie uczniowie obejrzeli film animowany, w którym doktor Kręciołek w prosty i obrazowy sposób uczył dzieci, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Uczniowie poznali tzw. łańcuch przeżycia oraz schemat najważniejszych czynności ratujących życie. Odpowiadając na pytania nauczycieli, dzieci wykazały duże zainteresowanie poruszaną tematyką. Po wstępnej, teoretycznej części szkolenia uczniowie przystąpili do części praktycznej. Ćwiczyli umiejętność postępowania na miejscu wypadku z zachowaniem własnego bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy według poznanego wcześniej schematu:

 

• Bezpieczeństwo

• Sprawdzenie przytomności

• Wzywanie pomocy

• Sprawdzenie oddechu

• Pozycję boczną ustaloną

• Oddechy ratownicze

• Uciskanie klatki piersiowej

• Resuscytację krążeniowo-oddechową

Przyjaciele szkoły

fischer

logo2

logo4

logo5

11

wojciech

Muzeum klocków lego

 

 

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com