Header

Nasi partnerzy

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

Wyszukiwarka

Wycieczka klas II i III do Uroczyska

Michałowice przywitały nas deszczem i śniegiem i temperaturą iście jesienną. Po rozlokowaniu się w pokojach przyszedł czas na spotkanie się z prawdziwą wojskową musztrą i pierwszymi zadaniami. Komend w stylu " w dwu szeregu zbiórka" , " w prawo zwrot",  "w tył zwrot" , " to jest moja lewa ręka" nie było końca. A i ćwiczeń typu pompki i przysiady też nas nie ominęły. Ale, my uczniowie 707 jesteśmy prawdziwymi twardzielami i wszystkiemu podołamy ;-) i tym zadaniom daliśmy radę. Kto miał chęć mógł bezpiecznie postrzelać do tarczy czy do puszek, gdyż panowie instruktorzy przygotowali dla nas turniej strzelecki. Było również maskowanie w lesie i budowanie szałasów.  Dzień zakończyliśmy tanecznym krokiem czyli dyskoteką.

Rano aura była łaskawsza dla nas, podczas rozruchu przed śniadaniem pojawiło się słoneczko. Z panem przewodnikiem ruszyliśmy na wycieczkę podziwiać Śnieżne Kotły ( z daleka) , Kociołki i  różne inne formy skalne.

Dzięki temu, iż pogoda znacznie się poprawiła, wszystkie zajęcia mieliśmy na świeżym powietrzu. Zadania nasze polegały na grupowej współpracy i były różnorodne. Chodzenie na nartach, układanie wieży z klocków i jej przeniesienie tak by się nie przewróciła, przemieszczanie się do mety na skrzynkach, "spacer" w siatce, turlanie piłeczki w dwóch rurach tak by nie spadła. Emocji było sporo, radość mieszała się ze złością, krzyk ze śmiechem. Na koniec dnia ognisko i dzieci zmęczone po całym dniu pięknie zasnęły.

Była to nasza ostania noc w Uroczysku, tzw. zielona noc. Wychowawczynie miały plany by urozmaicić tą noc pastą do zębów, ale na planach się skończyło. Jakże było nasze zdziwienie rano gdy chwyciłyśmy klamkę od pokoju ;-) Uczniowie nas wyprzedzili ;-)

Uroczysko, w ostatni dzień, żegnało nas śniegiem, dlatego zajęcia przeniesione zostały do sali. Tu też bawiliśmy się wspaniale, chodzenie jak pająki, przeciąganie liny czy układanie tangramów. Instruktorzy nie zapomnieli też o musztrze i pompkach ;-)

 

Dzieci pewnie nie zapomną takiego wyjazdu, innego niż wszystkie. Wróciły umorusane ale szczęśliwe i o to chodzi. O szczęście naszych dzieci ;-)

W.G.

 

Przyjaciele szkoły

fischer

logo2

logo4

logo5

11

wojciech

Muzeum klocków lego

 

 

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com