Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

Wyszukiwarka

Wycieczka Klubu Wędrowca do Borowic

   Dzisiaj, czyli 12.04.2014 r. byliśmy na wycieczce "Klubu Wędrowca". Zaczęliśmy wędrówkę od przystanku autobusowego przy DW ,,Stokrotka". Szliśmy najpierw zielonym szlakiem do Borowic, po drodze wstąpiliśmy do sklepu. Później skierowaliśmy się pod górę, do Cmentarza jeńców wojennych w Borowicach i na miejscu próbowaliśmy rozpalić znicze, a potem zrobiliśmy przerwę. W tym czasie ja, czyli Asia, oraz Hania B, Hania C, Michał, Staś, Oskar, Agata i Iwo skakaliśmy z dużego kamienia. Następnie tworzyliśmy legendę pt. ,,Smocze jajo z Borowic". W dalszą wędrówkę ruszyliśmy Drogą Sudecką do mostu na Myi, na którym miał być kolejny odpoczynek. Potem wyruszyliśmy dalej do miejsca skąd zaczęliśmy naszą wędrówkę po drodze pani Irenka opowiedziała nam legendę o ,,Dwóch braciach z Karpacza". Było bardzo wesoło.

Hania i Asia B.

Na naszą wędrówkę wyruszyliśmy z Górnego Karpacza zielonym szlakiem w kierunku Borowic. Tam zatrzymaliśmy się w sklepie, gdzie mogliśmy kupić różne produkty, które nam wpadły w oko. Po przerwie poszliśmy do cmentarza jeńców wojennych. W drodze Pani Irenka uczyła nas rozpoznawać różnych minerałów na przykład: kwarc, skaleń, oraz opowiadała legendy. Najbardziej spodobała mi się legenda o diabłach, które chciały zrzucić głaz na kościół. Wycieczkę skończyliśmy w miejscu startu, gdzie po chwili spędzonej na placu zabaw, musieliśmy się schować przed deszczem. Było świetnie.

 Zuzia kl. I B

   W sobotę znowu spotkaliśmy się z kolegami i koleżankami z Klubu Wędrowca. Z Karpacza przez las doszliśmy do Borowic. Tam odwiedziliśmy sklepik i obejrzeliśmy stary, murowano-drewniany dom. Potem zatrzymaliśmy się przy fontannie, gdzie Pani Irenka opowiedziała nam legendę o gospodarzu z Borowic. Dalej poszliśmy na Cmentarz Jeńców Wojennych. Byliśmy zmęczeni więc zrobiliśmy sobie długą przerwę.Agatka znalazła kamień i razem wymyśliliśmy legendę. Ja z Niną wymyśliłyśmy dla niej nazwę: "Granitowe jajo z Borowic". Wracaliśmy Drogą Chomontową. Pani Irenka opowiedziała nam ciekawe rzeczy o skałach. Dowiedzieliśmy się co to jest: skaleń, biotyt i kwarc. Wycieczka jak zwykle bardzo mi się podobała.

Karolinka z klasy Ib

 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com