Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

Wyszukiwarka

Wycieczka Klubu Wędrowca bajkowym szlakiem...

W sobotę 13.05.17 wyruszyliśmy z Przełęczy Okraj na kolejną wycieczkę Klubu Wędrowca, tym razem wędrowaliśmy Bajkową Ścieżką w poszukiwaniu Karkonoskich Baśni Marii Kubatovej. Bardzo nam się podobały górskie opowieści szczególnie: O Rzepowej Panience, O diable, który nauczył się smolić beczki, O Czepcu Vapienniku, Jak się Karkonosz zaprzyjaźnił z ludźmi. Było dużo śmiechu i zabawy w "drewnianym domku"...

W sobotę mimo niezachęcającej pogody postanowiłam wziąć udział w czwartej w tym roku szkolnym wycieczce Klubu Wędrowca, grupy młodszej. Nasza wyprawa rozpoczęła się na Przełęczy Okraj i podążyła w kierunku Bajkowej Ścieżki, już po stronie Czeskiej. Bajkowa Ścieżka okazała się trasą z kilkoma przystankami, na których mogliśmy wysłuchać opowiedzianych przez Panią Irenkę karkonoskich bajek autorstwa znanej czeskiej pisarki Marii Kubatovej, a zapisanych na drewnianych panelach. Na trasie z bajkami są także huśtawki i drabinki, a ponadto każdy przystanek wyposażony jest dodatkowo w ornament,który należało ołówkiem przerysować na kartkę. I jeśli zbierze się wszystkie znaczki, a jest ich 10, można w ośrodku informacji turystycznej na Przełęczy Pokraj dostać “małoupski grosz”. Nam udało się zebrać pięć. Pomimo, że w drodze powrotnej, już przed samą metą wyprawy pogoda popsuła się i zaczęło mocno podać, wycieczkę uważam za udaną. Na pewno wrócę po resztę ornamentów.

Maja S. III a

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com