Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

Wyszukiwarka

Wędrowcy u Księcia Henryka

Dzisiaj byliśmy na pierwszej w tym roku szkolnym wycieczce. Poszliśmy do ruin Zamku Henryka. Było bardzo fajnie, bo musieliśmy zbierać patyki na ognisko. Piekliśmy kiełbaski, ja piekłem sam – a jedna spadła mi do ogniska. Zjadłem całą kiełbaskę i na koniec wrzucałem do ogniska talerzyki, które kurczyły się tak jak jeżyk, którego spotkaliśmy po drodze. Jeżyk miał trójkątny pyszczek. Wszyscy krzyczeli, żeby go nie ruszać:

- Alan nie dotykaj, Alan nie ruszaj - a ja chciałem go tylko pogłaskać i poczęstować listkiem. Był taki słodki i zwijał swój łepek.

 Na koniec dotarliśmy do Pałacu Staniszów, w którym było bardzo ładnie, ponieważ była tam ładna łąka. Bawiliśmy się w wiele rożnych zabaw np. Gąski, gąski do domu, Uciekaj myszko do dziury. Pani Irenka opowiadała Legendę o Duchu Gór, który się zakochał.
 
Jeżyk

 Jeżyk, to jest ładny jeżyk,
 Jeżyk, to jest ładny jeżyk,
 Bardzo lubi bawić się w chowanego,
 Lubi podkulać pyszczek.
 Chociaż jest mały, to i tak jest fajny.
 Lubimy go tak bardzo,
 Hej hop, hej hop klasa I A jeżykaaa"

Alan kl. I A

 

...Wchodziliśmy na skałę znajdującą się pod Zamkiem Henryka skąd rozciągał się piękny widok na Zbiornik Sosnówka. Nieznakowanymi ścieżkami doszliśmy do ruin Zamku Henryka, gdzie zorganizowaliśmy ognisko, piekliśmy kiełbasę, chleb i bułki. Później powędrowaliśmy przez las i przechodziliśmy koło stawu. Następnie doszliśmy na polanę, tam bawiliśmy się turlaliśmy się po trawie. Dotarliśmy do Pałacu Staniszów i zwiedziliśmy piękny ogród, a na samym końcu weszliśmy do galerii. 

Iwo i Borys

 

   W sobotę byliśmy na pierwszej wycieczce Klubu Wędrowca. Najpierw poszliśmy drogą do Zamku księcia Henryka. Na miejscu rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Później Pani Irena opowiedziała nam legendę o Duchu Gór. Następnie poszliśmy przez las do pałacu w Sobieszowie. Tam na jednej z dróżek zobaczyliśmy jeża. Jeżyk bardzo się nas przestraszył, więc zostawiliśmy go w spokoju. Na koniec bawiliśmy się na trawie w różne fajne zabawy. Wycieczka bardzo mi się podobała, cieszę się, że wspaniale spędziłam czas.

 Hania kl. V

 

 

   Pierwsza wycieczka Klubu Wędrowca była bardzo fajna. Naszym celem był Pałac Staniszów. Najpierw szliśmy pod górę przez las, minęliśmy duży, biały dom i doszliśmy do Zamku Henryka. Tam odbyło się ognisko. Jedliśmy kiełbaski i bawiliśmy się z kolegami. Następnie zeszliśmy leśną ścieżką na piękna łąkę, gdzie zrobiliśmy konkurs skakania, a ja byłem ,,karetką". Odwiedziliśmy także muzeum, w którym obejrzeliśmy abstrakcyjne obrazy. Pałac Staniszów też bardzo mi się podobał.
Już nie mogę się doczekać kolejnej wycieczki.

 


Julek 3a

 

 

 

 

 

 

 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com