Szlachetna Paczka 2017

Kolejny rok przystępujemy do projektu Szlachetna Paczka. Zapraszamy do wspólnego udziału i wsparcia tych najbardziej potrzebujących. W tym roku wybraliśmy rodzinę Pani Basi. Pani Basia (33 l.) zajmuje się wychowaniem trójki dzieci: Adama (8 l.), Krysi (7 l.) i Oli (5 l.). Mama jest jedynym żywicielem rodziny. Utrzymuje swoją rodzinę z pracy na umowę zlecenie jako opiekunka. Jednak połowę pensji zajmuje komornik. Do trudnej sytuacji rodzinnej przyczynił się głównie alkoholizm męża, który wciąż mieszka z rodziną (państwo są w trakcie rozwodu). Mąż pani Basi nie pracuje, a zasądzone wcześniej przez sąd alimenty są wypłacane z funduszu alimentacyjnego. Mimo tego pani Basia stara się namówić męża na terapię. Obecna sytuacja wskazuje jednoznacznie, że mąż nie przewiduje wspólnego życia z rodziną. Mimo alimentów i wsparcia 500+, po odliczaniu komornika, opłaty za przedszkole, utrzymania mieszkania (łącznie 1800 zł), zostaje rodzinie niewiele ponad 500 zł miesięcznie na członka rodziny. Na chwilę obecną cała rodzina mieszka w jednopokojowym mieszkaniu socjalnym, w którym warunki są bardzo skromne. Mimo trudnej sytuacji rodziny, pani Basia sama podejmuje pracę jako opiekunka. Dobrze się czuje mogąc pomagać innym. Aby zwiększyć kompetencje w zakresie opieki chętnie podjęłaby kursy doszkalające. Jednocześnie sprawdza się jako mama trójki dzieci, poświęcając im każdą wolną chwilę. Jest bardzo dumna ze swoich pociech. Córki lubią bawić się lalkami, młodsza lubi także kolorowanki. Ważną potrzebą są ubrania i buty dla dzieci, na które niekiedy nie stać rodziny po opłaceniu głównych opłat. Żywność jest równie ważną potrzebą, gdyż jej zakup najbardziej obciąża budżet domowy.

Podstawowe produkty żywnościowe: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, makaron, olej, sałatki warzywne.

Potrzebne środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów.

Imię

Rodzaj

Rozmiar

Ola

bluzki, koszulki

Adam

zimowe

kurtka, spodnie

Krysia

zimowe, letnie

kurtka

Imię

Rodzaj

Rozmiar

Ola

Adam

Krysia

adidasy

Materiały szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik

Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka.

Brakujący sprzęt gospodarstwa domowego: kuchenka gazowa.

Inne potrzeby: Adam - książki (albumy) do nauki, kolorowanki, Ola i Krysia - lalki typu "Bobas". Adam - pistolet "NERF".

Jeśli chcieliby Państwo włączyć się do naszej akcji, to prosimy rzeczy wymienione przez Rodzinę przynosić do szkoły na salę gimnastyczną w terminie do 04.12.2017r. (poniedziałek). Przyjmiemy każdą ilość papieru do pakowania prezentów. W razie pytań prosimy kontaktować się z organizatorkami Panią Moniką Drewniak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i Panią Anią Kalinowską (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

AK MD

logo2logo4