"Bakłażanek Błażejek na Wyspie Pięciu Świeżaków"

Dzisiaj na piątkowych zajęciach Klubu Teatrzyków Smacznych  Świeżaków prym wiódł Bakłażanek Błążejek. Julki z naszą pomocą przedstawiły prezentacje o pochodzeniu, właściwościach, wykorzystaniu i ciekawostkach bakłażana. Rysiu przygotował ciekawą krzyżówkę, a Dawidek z Cecylką pyszne jedzonko. Były bakłażanowe placuszki i Dawidkowa historia z czosnkiem :), pyszna Cecylkowa pasta do chleba w orientalnym smaku i opowieść o zwyczajach z kraju taty. Na koniec Alanowa nowa przygoda Świeżaków zainspirowała nas do zabawy w teatrzyk:  "Bakłażanek Błażejek na Wyspie Pięciu Świeżaków".

logo2logo4

logo511  www.zegarek.net