Header

Nasi partnerzy

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

EduNect Logo Poziome

logo LS

Wyszukiwarka

Toperz i Kula w sztuce "Chodź na słówko"

Dnia 15 listopada uczniowie klas IV – VII wybrali się do Teatru Zdrojowego w Jeleniej Górze na sztukę „Chodź na słówko” napisaną przez Malinę Prześlugę, znaną z niekonwencjonalnego podejścia do języka, wielokrotną laureatkę Konkursu na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży.

Kula i Toperz nie są zwyczajnymi bohaterami lecz...słowami. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że zostały źle wypowiedziane. Dziewczynka wymawiając - powołując do życia dwójkę przyjaciół, miała na myśli Kurę i Nietoperza, jednak w wyniku błahego, jak mogłoby się wydawać, błędu językowego stworzyła słowa, które w żaden sposób nie umieją odnaleźć się w otaczającej je rzeczywistości. Zamiast siedzieć i płakać, bohaterowie postanawiają działać. Może pomoże operacja plastyczna? Albo pomoc specjalistów, bo kto lepiej zna się na słowach jak nie Język Polski albo Logopeda? A może najlepszym rozwiązaniem jest zaakceptowanie siebie? Gdyby to jednak było takie proste...

 

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com