Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Klasy 0-7 wzięły udział w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji przyłączyliśmy się do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. W I części szkolenia prowadzące przedstawiły uczestnikom ogólne zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz podstawowe czynności ratujące życie. Następnie dzieci obejrzały film animowany, w którym doktor Kręciołek w prosty i obrazowy sposób uczył dzieci, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Uczniowie poznali tzw. łańcuch przeżycia oraz schemat najważniejszych czynności koniecznych do wykonania dla ratowania życia. Odpowiadając na pytania nauczycieli, dzieci wykazały duże zainteresowanie poruszaną tematyką. Po wstępnej, teoretycznej części szkolenia uczniowie przystąpili do części praktycznej. Ćwiczyli wzywanie pomocy a następnie obejrzeli scenkę w wykonaniu nauczycieli, przedstawiającą kolejno wszystkie czynności wykonywane przez osoby udzielające pierwszej pomocy według poznanego wcześniej schematu:

• Bezpieczeństwo

• Sprawdzenie przytomności