PALI SIĘ!!! A nie, to tylko ćwiczenia...

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru. Ok.godz. 11:00 w szkole zabrzmiał sygnał alarmowy. W bardzo krótkim czasie nauczyciele wyprowadzili uczniów ze szkoły odpowiednimi drogami ewakuacyjnymi. W tym czasie na miejsce przybył zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Karpacza, który przeprowadził bardzo sprawną akcję ratowniczą. Okazało się jednak, że w budynku, w  toalecie pozostały dwie osoby - uczennica klasy siódmej wraz z nauczycielką. Strażacy wyprowadzili je na zewnątrz. Poszkodowane zostały przekazane służbom medycznym, które udzieliły im pierwszej pomocy.

Po przeprowadzonej akcji ratunkowej, odbyła się prelekcja, podczas której przedstawiciele Straży Pożarnej omówili rodzaje podręcznego sprzętu gaśniczego oraz zademonstrowali działanie gaśnicy proszkowej na rozpalonym wcześniej ognisku. Kilkoro naszych uczniów mogło również spróbować sił w gaszeniu prawdziwego ognia.

Wszyscy uczestnicy ćwiczeń ze swoich obowiązków wywiązali się bardzo dobrze.

MP

logo2logo4