Multitest z historii w klasach IV,V,VI,VII

Klasy IV, V, VI, VII po raz pierwszy sprawdziły swoją wiedzę w multiteście z historii, co jest alternatywą konkursu „Olimpus”.  Uczniowie w zależności od kategorii wiekowej szukali odpowiedzi na przykładowe zagadnienia:

Polityka wewnętrzna i zagraniczna Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego, plemiona polskie i ich siedziby, wierzenia plemion słowiańskich przed przyjęciem chrztu, życie codzienne w Polsce pierwszych Piastów: Mieszka I i Bolesława Chrobrego, ostatnia wolna elekcja, próby reform, konfederacje: barska i targowicka, rozbiory, Insurekcja kościuszkowska, sąsiedzi Polski, kultura nauka i sztuka.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki :).

logo2logo4

logo511  www.zegarek.net