Header

Nasi partnerzy

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

EduNect Logo Poziome

logo LS

Wyszukiwarka

Konkurs historyczny "Niepodległa Rzeczpospolita"

Rok 1918 przyniósł, po 123 latach niewoli, narodziny niepodległego państwa polskiego – Drugiej Rzeczypospolitej. 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Wydarzenie to uznaje się za przełomowe w dziejach polskiej historii po I wojnie światowej. 11 listopada 1918 roku przyniósł Polsce upragnioną niepodległość oraz wiele rozwiązań politycznych.

Z tej okazji klasy IV- VII wzięły udział w konkursie pt. „Niepodległa Rzeczpospolita” zorganizowanego przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego/ Wydział Edukacji i Nauk. Zadaniem uczniów było przygotowanie projektu znaczka pocztowego, która będzie ilustrowała w sposób symboliczny odzyskanie niepodległości przez Polskę po I wojnie światowej lub postać nierozerwalnie związaną z tym wydarzeniem -  Marszałka Polski – Józefa Piłsudskiego.

Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe prace z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone pod koniec października. 

 

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com