Header

Nasi partnerzy

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

EduNect Logo Poziome

logo LS

Wyszukiwarka

Narodowe Czytanie "Wesela" w Szkole 707

"Wesele" to zwierciadło, w którym odbija się Polska. Chyba także ta współczesna. "Miałeś chamie złoty róg..." to słynny cytat z dramatu, którego fragmenty poznawali uczniowie klasy VII. Interpretowali i rozszyfrowywali niełatwe symbole, mity i metafory. Obejrzeli również fragmenty filmu A. Wajdy opartego na dramacie Wyspiańskiego. Całą lekturę uczniowie przeczytają w liceum, ale już dziś z pewnością zapamiętają, że S.Wyspiański to pisarz, który doskonale demaskował wady obyczajowe i błędy polityczne narodu polskiego. 

 

U.D.

Przyjaciele szkoły

fischer

logo2logo4

logo511  www.zegarek.net

wojciech

indeks                                                                                                                     

Muzeum klocków lego

www.podwangiem-ski.pl

 

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com