Szkolny Konkurs Ekonomiczny "Mistrz Oszczedzania"

19 czerwca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ekonomiczny „Mistrz Oszczędzania” dla klas 5 i 6. Konkurs był podsumowaniem wiedzy, jaką uczniowie zdobywali przez cały rok szkolny w ramach kółka matematycznego. Poruszane zagadnienia dotyczyły oszczędzania, kreowania budżetu domowego, tworzenia kosztorysu, a także podstawowych pojęć ekonomicznych.

Realizowany przez szkołę projekt ma na celu zwiększenie świadomości ekonomicznej uczniów, a także pokazanie im jak ważne w życiu codziennym są racjonalne decyzje finansowe i oszczędzanie.

Wyniki zostaną ogłoszone już w czwartek, zaś nagrody dla laureatów i uczestników konkursu zostały ufundowane przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

MB

logo2logo4