Wycieczka klas IV-VI do Krakowa

W tym roku szkolnym klasy IV-VI postanowiły wybrać się na trzydniową wycieczkę do Krakowa. Podróż, mimo bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych, minęła szybko i przyjemnie. Około godziny 13 byliśmy już na miejscu i mogliśmy rozpocząć zwiedzanie tego pięknego miasta. Zaczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego i znajdującej się tam Katedry, Dzwonu Zygmunta, Dziedzińca oraz Grobów Królewskich. Kolejną atrakcją tego dnia były "Podziemia Rynku". Jest to miejsce niezwykłe i magiczne w którym można poczuć się jak w XIII wieku.

Drugiego dnia z samego rana wyruszyliśmy zwiedzać Kopalnię Soli "Wieliczka". To jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. Następnie na naszej trasie zwiedzania pojawiło się Stare Miasto, Barbakan, Brama Floriańska, Rynek i Ratusz, Kościół Mariacki, Droga Królewska oraz Collegium Maius (najstarszy budynek Akademii Krakowskiej).

Ostatni dzień dodał nam mnóstwo pozytywnej energii! Odwiedziliśmy największy w Polsce park rozrywki "Energylandia". Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator i zajmuje 26 hektarów jego powierzchni. To wspaniała rozrywka dla tych, którzy chcą się zmierzyć ze swoim strachem oraz dostarczyć sobie potężną dawkę adrenaliny. Tegoroczna wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci :-)

fischerlogo2logo4

logo5logo611  www.zegarek.net