Wycieczka pierwszaków

Sudecka Zagroda Edukacyjna i Galeria Pod Aniołem – to był cel naszej dzisiejszej wycieczki. Mimo padającego śniegu i deszczu, z uśmiechami na twarzach wyruszyliśmy do Dobkowa. Czy było warto? Oczywiście! Dowiedzieliśmy się jak powstały wulkany, dlaczego są trzęsienia ziemi i na własne oczy zobaczyliśmy obsydian z Minecraft. Najbardziej podobało się nam na platformie symulującej trzęsienie ziemi. To było coś! Po takiej ilości informacji, z burczącymi brzuchami poszliśmy na warsztaty „Od ziarenka do bochenka”. Musieliśmy trochę się namęczyć, przeczytać przepis, wymieszać składniki, zagnieść ciasto, rozwałkować… Zadanie nie było łatwe, ale efekt – wyśmienity! Na koniec wycieczki mieliśmy przepyszną ucztę, jedliśmy własnoręcznie zrobione rogale. Pycha :)

AK

logo2logo4