Książka - stosuj codziennie

Umberto Eco twierdził, że kto czyta ksiązki, to żyje podwójnie. Wisława Szymborska czytanie uznała za najpiękniejszą zabawę, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Stare przysłowie chińskie mówi o tym, że kiedy przeczytasz nową książkę, to tak jakbyś znalazł nowego przyjaciela, a gdy wracasz do książki już przeczytanej - to tak jakbyś spotkał się ze starym przyjacielem. Aktywnych uczestników dzisiejszego spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich, nie trzeba było przekonywać do tych stwierdzeń. Uwielbiają czytać a dzisiaj mieli okazję podzielić się swoimi czytelniczymi wrażeniami ze szkolnymi kolegami i koleżankami. Bardzo budujące było to, że nie brakowało chętnych a nasi uczniowie mają swoje gusta czytelnicze. Okazuje się, że CZYTANIE JEST W MODZIE!

MD

fischerlogo2logo4