Uchwalenie Konstytucji III Maja

20 kwietnia br. miała miejsce uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta 3 Maja. Akademię przygotowali uczniowie z klas IV, V i VI. Montaż słowno-muzyczny przybliżył widzom sytuację polityczną Polski na przełomie lat 80. i 90. XVIII w., pracę patriotów – pod przewodnictwem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – nad projektem postępowej konstytucji , chwilę uchwalenia tej ustawy 3 maja 1791r. oraz dalsze losy jej zwolenników.
Aktorom gratulujemy udanego występu, a rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji strojów.

„Barwy ojczyste”
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.
Czesław Janczarski
„Patriotyzm polski nie polega na mówieniu o patriotyzmie, tylko na służbie.” - Władysław Bartoszewski

B.T.

logo2logo4