Header

Nasi partnerzy

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

EduNect Logo Poziome

logo LS

Wyszukiwarka

"Triduum Paschalne i tradycje wielkanocne" lekcja klasy 6

Dziś uczniowie klasy 6 przygotowali spotkanie dla swoich młodszych kolegów i koleżanek o tematyce wielkanocnej. W czasie spotkania omówili obchody Triduum Paschalnego oraz przedstawili tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych. Dowiedzieliśmy się czym są pisanki, kraszanki, naklejanki, drapanki, przypomnieliśmy sobie tradycyjne wielkanocne potrawy takie jak: żur, biała kiełbasa, mazurek oraz jajka przygotowywane w rozmaity sposób. Uczniowie klasy 6 przygotowali również wielkanocny quiz i zagadki. Na koniec każdy mógł spróbować tradycyjnej babki wielkanocnej.

wielkanoc 1

MP

Przyjaciele szkoły

fischer

logo2logo4

logo511  www.zegarek.net

wojciech

indeks                                                                                                                     

Muzeum klocków lego

www.podwangiem-ski.pl

 

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com