Zauberwörter

Miło nam poinformować, iż rusza szósta edycja całorocznego konkursu „ZauberWörter” z języka niemieckiego. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły 707, którzy chcą poszerzyć swoje słownictwo z języka niemieckiego.

Do drugiego dnia każdego miesiąca uczniowie otrzymują listę słownictwa wraz z tłumaczeniem na język polski. Ich zadaniem jest jak najlepsze opanowanie pamięciowe wyrażeń. Nauczycielka języka niemieckiego będzie podawał daty zaliczeń materiału leksykalnego, a słownictwo będzie zamieszczane zarówno w zeszytach korespondencji, jak i na stronie internetowej szkoły.

Podział jednostek leksykalnych:

oddział przedszkolny i klasa I:  10 słówek

klasa II i III: 15 słówek

klasa IV, V, VI: 20 słówek

klasa VII: 25 słówek

Co miesiąc uaktualniana jest lista prezentująca całościowe wyniki. Wszystkie informacje wywieszane są w klasach i zamieszczone w zeszytach korespondencji.

W czerwcu następuje podsumowanie całorocznej pracy.

Uczniowie zostają nagrodzeni wg poniższych wartości procentowych:

100% zaliczonego materiału - medal złoty

95 – 99% zaliczonego materiału - medal srebrny

90 – 94%  zaliczonego materiału - medal brązowy

Poniżej 90% zaliczonego materiału uczeń otrzymuje dyplom potwierdzający udział w konkursie ZauberWörter.

logo2logo4

logo511  www.zegarek.net