Zauberwörter

Konkurs „ZauberWörter” przeznaczony jest dla wszystkich chętnych uczniów Szkoły 707. Trwa on od października 2013 do maja 2014. Do drugiego dnia każdego miesiąca uczniowie otrzymują listę słownictwa wraz z tłumaczeniem na język polski. Ich zadaniem jest jak najlepsze opanowanie pamięciowe wyrażeń. Nauczyciel języka niemieckiego będzie podawał daty zaliczeń materiału leksykalnego a słownictwo będzie zamieszczane zarówno w zeszytach korespondencji jak i na stronie internetowej szkoły.

Podział jednostek leksykalnych:

oddział przedszkolny i klasy pierwsze: dziesięć słówek (zaliczenie ustne)

klasa druga: piętnaście słówek (zaliczenie ustne)

klasy trzecie: piętnaście słówek (zaliczenie ustne lub pisemne)

klasa czwarta i piąta: dwadzieścia słówek (zaliczenie ustne lub pisemne)

Co miesiąc uaktualniana jest lista prezentująca całościowe wyniki. Wszystkie informacje wywieszane są w klasach, zamieszczone w zeszytach korespondencji jak również na stronie internetowej szkoły.

W czerwcu uczniowie zostaną nagrodzeni medalami wg poniższych wartości procentowych:

100% zrealizowanego materiału otrzymują medal złoty

95 – 99% zrealizowanego materiału otrzymują medal srebrny

90 – 94% zrealizowanego materiału otrzymują medal brązowy

Poniżej 90% zrealizowanego materiału otrzymują dyplom potwierdzający udział w konkursie ZauberWörter.

fischerlogo2logo4

logo5logo611  www.zegarek.net